Rocket League (Roket Lig) Oyuncu Rehberi – Part 1

Rocket League Rehberi

Herkese merhaba, bu yazımda Rocket League hakkında bilgi vereceğim. Çok uzun bir rehber olacağı için Part’lar halinde yayınlayacağım. Bu ilk Part’ımız ve bu yazıda oyun hakkında bilgiler vereceğim.
Öncelikle Rocket League, Psyonix tarafından Temmuz 2015’te Windows ve Playstation 4 için yayınlandı. Bu oyundan önce de aynı firma tarafından Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars isminde benzer bir oyun çıkarılmıştı.

Şimdi oyunun oynanış kısmı ile ilgili konuşalım. Aslında daha önce bu konu hakkında bir Steam eleştirisi yazmıştım ama yazı biraz eski, o yüzden bazı fikirlerim değişti. Yine de bu yazıyı paylaşmak istiyorum:
Oyun fikri, teması, grafikleri ( bir araba futbolu oyununa göre ) mükemmel. Ama bu oyunu iyi yapan nedenlerin önünde kötü yapan daha çok neden var. Ve ne yazık ki bu nedenlerin çoğu oyun kaynaklı değil. Eğer Duo maçlarda oynayacak arkadaşınız yoksa oyunu 50 saatten sonra silmeyi düşünebilirsiniz. Çünkü 10 maçımdan 3’ünde AFK, 2’sinde ise hayatımda duymadığım küfürleri bana edip üstüne üstlük oyunda gol atamayıp beni suçlayanlar vardı. İsterseniz Altın isterseniz Gümüş olun, adam akıllı bir Duo’nuz veya bu oyunda usta olan arkadaşlarınız yoksa rank atlamanızın pek bir olur yanı yok! İsterseniz Alttaki listeden İyi ve Kötü özellikleri sade bir şekilde açıklayalım:

İyi :

-Fizik arada sapıtsa da çok iyi

-Arkadaşlarınızla oynamak çok zevkli

-Kendinizi geliştirebileceğiniz boş bir saha ve eğitimler var

-Çok çeşitli arabalar ve farklı kalitede eşyalar

Kötü:

-Ana menüdeki şarkılar (kişisel yorumum) beni baydı

-Kasa açma animasyonu için biraz daha çalışılabilirdi

-Oyuncuları istersek 20 kere şikayet edelim, hiç bir işe yaramıyor. (Edit: O sistemi biraz düzelttiler, artık raporlarımız daha çok dikkate alınıyor)

-Şikayet seçenekleri daha bol olabilirdi.

Daha yazabileceğim çok şey var ama sonuçta bunlar oyuncunun saçmalığı (e tabi oyunda bunun hakkında bir şey yapmalı).

Edit: Oyunda Trade işlerine falan bulaşınca bayağı bir zevkli oluyor benden söylemesi
Bu yazıda biraz oyundan giriş niteliğinde bahsetmiş olduk. Part 2’de görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir